GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ PAKETİ

GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ PAKETİ

Öğrenciler İçin Bilgi » Öğrenci Toplulukları

Gazi Üniversitesinde düzenlenen etkinliklerin önemli bir kısmında öğrenciler aktif olarak rol oynamaktadır. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak çalışan kulüp ve topluluklar, farklı fakültelerden öğrencilerin bir araya gelerek, çeşitli etkinlikler düzenlemelerine olanak sağlamaktadır. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren 12 öğrenci kulüp ve topluluğu bulunmaktadır.

 

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren kulüp ve topluluklar dışında Fakülte ve yüksekokullara bağlı olarak çalışmalarına devam eden kulüp ve topluluklar da bulunmaktadır. Gazi Üniversitesi bünyesinde toplam 150 öğrenci aktivite topluluğu faaliyet göstermektedir. Toplulukların aktivite alanları sanattan siyasete, spordan edebiyata, şiirden dansa, bilimden felsefeye kadar geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. İsteyen öğrenciler kış sporları ile uğraşmakta, kimileri sanatsal faaliyetlere, kimileri de kendilerini bilimsel araştırma projelerine vermekte, derslerinin dışında kalan zamanlarını sosyal ve kişisel gelişimlerine ayırmaktadırlar.

 

Gazi Üniversitesinin nitelikli akademik eğitimini alan öğrenciler zengin sosyal ve kültürel etkinliklerde de kimlik ve kişiliklerinin geliştirmekte, özgüvenlerini pekiştirmekte ve iş yaşamına kendilerini hazırlamaktadırlar. Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı da öğrenci aktivitelerinin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla bu etkinliklere çeşitli maddi ve teknik destek sağlanmaktadır.

 

ÖĞRENCİ KULÜP VE TOPLULUKLARI

 

Gazi Üniversitesi Tiyatro Kulübü (GÜTİK)

Gazi Üniversitesi Türk Müziği Topluluğu

Gazi Üniversitesi Türk Halk Müziği Topluluğu

Gazi Üniversitesi Doğa Sporları Arama Kurtarma Merkezi (GÜDAK)

Gazi Üniversitesi Amerikan Futbol Kulübü

Gazi Üniversitesi Sinema ve Video Kulübü

Gazi Üniversitesi Motor Sporları Kulübü

Gazi Üniversitesi Umutları İnşa Kulübü

Gazi Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Kulübü

Gazi Üniversitesi Engelsiz Gazi Kulübü

Gazi Üniversitesi Ahi Evran Kültür Topluluğu

Gazi Üniversitesi Gönüllü Avrupa Girişim Topluluğu