GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ PAKETİ

GAZİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ PAKETİ

Öğrenciler İçin Bilgi » Spor ve Sosyal Yaşam Olanakları

 

SPOR OLANAKLARI

 

Üniversitemiz Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul öğrencileri arasında eğitim ve öğretim dönemi içerisinde çeşitli spor yarışmaları düzenlenerek öğrencilerimizin spora olan ilgilerinin arttırılması sağlanır. Ayrıca öğrencilerimizin yeteneklerine göre, Türkiye üniversiteler arası ve uluslararası sportif müsabakalarda Gazi Üniversitesini temsil edecek takımlarımızın da yer almalarını ve en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak amacıyla hazırlık yapılır.

 

Üniversitemizde, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığına bağlı olarak hizmet veren, FIFA standartlarında futbol sahası, çok amaçlı salonlar, fitness merkezleri, sauna, fin hamamı, squash salonları, kapalı yüzme havuzu, açık saha voleybol ve basketbol sahası, tenis sahaları ile plaj voleybol sahası bulunmaktadır. Ayrıca Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde kapalı spor salonları ve çok amaçlı salonlar mevcuttur.

 

 

SOSYAL YAŞAM OLANAKLARI

 

Gazi Üniversitesi aynı zamanda bir bilim ve kültür yuvasıdır. Üniversitede yıl içinde birçok bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyet düzenlenmektedir. Geçtiğimiz yıl Gazi Üniversitesi’nde 419 bilimsel, kültürel ve sosyal faaliyet düzenlenmiştir. Bu faaliyetler aracılığıyla öğrencilerimiz eğlenirken aynı zamanda da bilgilenmektedir.

 

Üniversite içinde öğrencilerin ders dışı zamanlarını geçirebilecekleri çok sayıda kafeterya, kütüphane, spor salonları gibi sosyal mekânlar da mevcuttur.